"Za bakinim stolom"

Autor: Svjetlana Carić, 23. 10. 2017.

U subotu, 21.10., u centru Čačinaca održana manifestacija "Za bakinim stolom" u kojem je sudjelovala naša škola kao organizator i nositelj programa.

U programu su sudjelovali učenici razredne i predmetne nastave koji su sa svojim učiteljicama i učiteljima uvježbali vrlo zanimljive točke prigodne tematike. Učenici prvih razreda pjevali su i plesali uz pjesmu "Mlin", učenici 2.razreda pjevali su "Savila se bijela loza vinova" i prikazali igru "Čvorak". Učenici 3.razreda prikazali su igrokaz "Gladni princ" za koji je tekst napisala naša pedagoginja, a učenici 4. razreda u igrokazu su nam prikazali kako radi pekara danas, te kako je radila nekada prije. Učenice dramsko-recitatorske skupine krasnoslovile su pjesme o jeseni, a učenica Lea Jelenčić pročitala je svoj literarni rad "Mirisi iz pekarnice". Nastupali su i tamburaši izvedbom kola "Žita" kao i polaznici dječjeg vtića. Voditeljice programa bile su Sara G. i Klara G.

Prije samog početka programa sve nazočne pozdravio je načelnik općine g.Mirko Mališ, a župnik Nedjeljko Androš je zazvao blagoslov na sve nas, na hranu i plodove zemlje.

Učenici su sudjelovali i u sajmu na kojem su se prodavali kolači koje su priredili roditelji učenika te ukrasni predmeti jesenske tematike, koje su u sklopu rada školske zadruge "Paun" izradile učiteljice razredne nastave D.Lokner i T.Ivić u sekciji "Vrijedne ruke".

Više na: http://www.icv.hr/2017/10/bakinim-stolom-veliko-srce-slavonskog-cacinackog-kruha/

(foto: V. Grgurić)

(foto: T.Ivić)