Palačinkijada

Autor: Svjetlana Carić, 5. 5. 2017.

Održana tradicionalna Palačinkijada!

U holu škole bilo je radno, mirišljavo, brbljavo i napeto...dok su učenici svim svojim kulinarskim silama nastojali ispeći što bolje palačinke, jer, na Palačinkijadi se i natječu za najbolje palačinke. Ukupno 12 natjecateljskih ekipa pripremilo je zaista vrlo maštovite i ukusne palačinke te zadali prilično težak zadatak prosudbenom žiriju.

Najboljim majstorima pokazale su se učenice 7.razreda, osvojivši prvo mjesto - Sara Grubišić i Jelena Mečenero. Drugo mjesto osvojili su učenici 3. razreda - Ivana Hat, Franka Zubak, Petar Morović, Ante Grubišić. Na 3.mjestu bile su učenice 5.razreda - Dunja Viktorija Krolo, Helena Đukić, Paulina Farkaš i Lorena Ugarković.

Pobjedničke palačinke:

Nagradu za najoriginalniju ideju osvojila je ekipa učenika osmih razreda - Gabrijela Mačković, Karmen Jarnec, Marija Kajtazi i Marin Milak, osmislivši palačinku... :

Osim toga, učenici su se natjecali i u najbržem jedenju palačinki.

U kategoriji predstavnika razredne nastave nabrži sladokusac bila je Paulina Kajtezi iz 3. razreda, a u predmetnoj nastavi najbrži sladokusac je bio Marin Milak iz 8.a razreda.

Ravnateljica škole je najuspješnijim natjecateljima podijelila prigodne nagrade.

Cijela Palačinkijada odvijala se pod budnim i stručnim okom naših školskih kuhara.

Tako možemo zaključiti da se naša Palačinkijada odvijala na visokom nivou, od organizacije (ravnateljica Škole), provedbe (vrijedni, ozbiljni, pripremljeni, maštoviti, spretni i zbilja predivni kapice, kecelje, kuhače, tave-učenici), vrednovanja (ozbiljan, sladokusan i nestrpljiv žiri - kuharica Ružica Farkaš, vjeroučitelj Mirko Krolo, knjižničarka Marija Blažević, ravnateljica TZO Čačinci Ana Marunica, pedagoginja Svjetlana Carić) i na kraju zahvaliti svim našim malim kuharima na sudjelovanju, velikom trudu i na veselju kojim uljepšaju svaku našu školsku aktivnost.

Pedagoginja Svjetlana Carić