Pitagorino stablo

Autor: Svjetlana Carić, 8. 12. 2016.

Da  matematika može biti zanimljiva, šarena, zabavna, pokazali su nam učenici 8.b razreda. Primjenom Pitagorina poučka na konstrukciju ... nastala je spirala drugog korijena. Ponavljanjem geometrijske interpretacije Pitagorina poučka,  „Površina kvadrata nad hipotenuzom jednaka je zbroju površina kvadrata nad katetama“, naraslo je  Pitagorino stablo. Temeljem geometrijskog dokaza Pitagorina poučka dobili smo kvadrat unutar kvadrata, unutar kvadrata, unutar kvadrata....Matematičke konstrukcije učenici su obojali i eto nam lijepih geometrijskih slika.

Učiteljica Melita Crnković i učenici 8.b razreda