Orahovačko proljeće

Autor: Svjetlana Carić, 6. 6. 2016.

„Orahovačko proljeće“ i „Cvjetni korzo“, 48. po redu, najveća su takva manifestacija u našoj županiji. Ove godine našu Školu predstavljali su učenici 3. razreda s učiteljicom Tatjanom Maršić i PŠ Humljani s učiteljicom Marijom Katalinić.

„Orahovačko proljeće“ i „Cvjetni korzo“, 48. po redu, najveća su takva manifestacija u našoj županiji. Ove godine našu Školu predstavljali su učenici III. razreda s učiteljicom Tatjanom Maršić i PŠ Humljani s učiteljicom Marijom Katalinić.

Predstavili smo se kao čačinački vitezovi i šumske vile.

Svi su nam govorili da smo posebni i drugačiji. Učenici su bili presretni i ponosni. Neke vile povorku su propješačile bosonoge. U nekoliko navrata dobili smo veliki pljesak.

Pri predstavljanju, pozdravili smo gradonačelnika i njegove goste. Vitezovi su isturili štitove i podigli mačeve, a vile se ljupko naklonile. Svi smo uzviknuli „pozdrav“!

Kao što smo mi ponosno koračali u povorci nadamo se da su se ponosili i svi Čačinčani koji su nas gledali.

Učiteljica Tatjana Maršić