"Kosa ljubavi"

Autor: Svjetlana Carić, 13. 3. 2016.

U našoj školi je u petak, 11.2.2016. godine, održana

humanitarna akcija darivanja kose

"Kosa ljubavi".

„Kosa ljubavi“ je humanitarna akcija koju su pokrenule dvije majke iz Zagreba za svu djecu i mlade u Hrvatskoj koja boluju od zloćudnih bolesti te su privremeno ili trajno ostali bez kose.

Sve što je potrebno, kako bi se oboljelima barem malo uljepšao život, je 20 centimetara kose, od koje se kasnije rade vlasulje za djecu koja su zbog teških lijekova izgubila kosu.

Kosa koja se može donirati mora biti dužine minimalno 20 centimetara, može biti obojana, oprana, suha i ne previše oštećena.

Za osmijeh jednog bolesnog djeteta dovoljno je jako malo, samo ošišati kosu i donirati ju za izradu vlasulja. 20 centimetara nije mnogo, a zdrava će kosa ionako ponovno narasti.

U našoj školi javil su se djevojčice velikog srca koje su poklonile svoju kosu za onu djecu koja su ju izgubila.

Kosu su donirale:

asistentica Svjetlana Popović te učenice:

Lana Blagajac, Đenka Šumski, Josipa Končevski, Nikolina Kolenko, Ema Som, Margareta Đukić, Magdalena Krmpotić, Lea Jelenčić, Lana Župan, Sara Dorinko, Klara Grgurić, Barbara Kovačić, Marta Vekić i Vanesa Jurenec.

Učenice su dobile prigodne zahvalnice i mali znak pažnje.

A za nove frizure zaslužne su frizerke iz Čačinaca: Daniela Bušljeta, Renata Štivorić i Marina Milković kojima još jednom zahvaljujemo što su se priključile akciji i strpljivo oblikovale nove frizure našim učenicama.

Za posebnu pohvalu je učenica Đenka Šumski koja je definitivno najhrabrija donatorica naše akcije, poklonivši skoro svu svoju kosu. Bravo, Đenka!