Predavanje o Europskoj uniji

Autor: Svjetlana Carić, 7. 5. 2015.

Za učenike od 5. do 8. razreda održana  prezentacija o  Europskoj uniji.

Virovitičko-podravska županija u organizaciji Ureda župana i ove godine, već tradicionalno, obilježava Europski tjedan od 4. do 8. svibnja 2015. godine.

Djelatnici Virovitičko-podravske županije pripremili su prigodno predavanje namijenjeno učenicima osnovnih škola, a vezano za Europski tjedan i Dan Europe. Tako su i u našoj školi gostovali, dana 6.5.

Za učenike od 5. do 8. razreda održana je prezentacija o osnivanju te svim drugim važnim činjenicama o  Europskoj uniji.

Slušali smo sve o osnivanju Europske unije i suradnji, zatim o Europskom vijeću, Europskoj komisiji i Europskom parlamentu. Na kraju je proveden zabavan kviz u kojem su sudjelovale dvije ekipe. U ovoj smo prezentaciji ponovili, ali isto tako i naučili nešto novo o Europskoj uniji, kako mi tako i naši učitelji.

Marija Mečenero