„Voće, povrće i zdravlje“

Autor: Hana Tepeš, 24. 4. 2015.

U sklopu projekta „Učimo zajedno do zdravlja II“ održano je predavanje „Voće, povrće i zdravlje“ učenicima 2. razreda

Hrvatska udruga nutricionista i prijatelja nutricionizma za promicanje i očuvanje zdravlja „Balans“ Osijek u sklopu projekta „Učimo zajedno do zdravlja II“ 23. travnja 2015. godine održala je predavanje učenicima drugog razreda na temu „Voće, povrće i zdravlje“. Udruga je već provela dvije radionice učenicima od 1. do 4. razreda o važnosti redovite fizičke aktivnosti i važnosti provedbe pravilnih prehrambenih navika tijekom cijelog životnog vijeka.

O trećoj radionici koja je obuhvaćala pripremu i kušanje zdravih međuobroka piše nam učiteljica Sonja Marković:

„Drugi je razred s veseljem ugostio goste iz udruge „Balans“ iz Osijeka. Učenici su pažljivo pratili predavanje „Voće, povrće i zdravlje“, s velikim interesom i mnoštvom pitanja. Nakon predavanja učenici su degustirali zdravu hranu i napitke koju su im donijeli gosti kako bi ih upoznali sa zdravim namirnicama koje možda još nisu imali priliku isprobati. Učenici su bili oduševljeni suhim voćem, tamnom čokoladom, hrskavim sušenim bananama, slanim krekerima s maslinama te voćnim sokovima. Veselo i zdravo druženje završilo je zajedničkom fotografijom.“