Dan sigurnijeg interneta

Autor: Svjetlana Carić, 11. 2. 2015.

Dan sigurnijeg interneta ove je godine 10. veljače.

U Hrvatskoj i u svijetu već se niz godina, drugi utorak u veljači, obilježava ovaj dan s ciljem podizanja svijesti javnosti o problematici sigurnosti djece na internetu.

I ove godine moto je „Stvorimo bolji Internet zajedno“.

U sklopu aktivnosti obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 2015. u našoj školi, pedagoginja škole u suradnji s učiteljem informatike Miroslavom Hanižarem, provodi edukativne radionice s učenicima na temu sigurnosti djece na internetu i elektronskog nasilja.

Nakon provedenih radionica  učenici na osnovi naučenog ili ranijeg iskustva izrađuju literarne ili multimedijske radove. Tako ove aktivnosti budu i vrlo zabavne za naše učenike.

Na roditeljskim sastancima razrednici će kroz predavanje ukazati na posljedice nepromišljenog korištenja interneta, na sve prijetnje ili neugodnosti, te na važnost roditeljskog nadzora nad aktivnostima djece za računalom.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta ove smo godine započeli  sa šestim razredima, s temom Digitalni tragovi. Učenici su spoznali što je to digitalni trag, saznali da on može biti pozitivnog ili negativnog karaktera te kroz vježbu shvatili koliko je za njihovu budućnost važan digitalni trag koji ostavljaju za sobom.