Natjecanje u čitanju naglas

Autor: Hana Tepeš, 12. 11. 2014.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u našoj se školi održalo Natjecanje u čitanju naglas.

Na Dan hrvatskih knjižnica, 11. studenog 2014., organizirali smo natjecanje u čitanju naglas za više razrede. Čitalo se „nešto ljubavno“. Budući da se u našoj školi provodi projekt „A što je Matoš nego Hrvatska“, učenici su čitali Matoševe pjesme ljubavne tematike: „Djevojčici mjesto igračke“ i „Samotna ljubav“, dok su u finalu natjecatelji čitali pjesmu „Maćuhica“. Povjerenstvo za ocjenjivanje sastojalo se od četiri člana: Andrea Prelog, Hana Tepeš, Marija Findrik i Svjetlana Carić. Ocjenjivali su se sljedeći segmenti: točnost, razgovijetnost, govorne vrednote, a uz to se mjerila brzina čitanja. Natjecanju je pristupilo 19 učenika od 5. do 8. razreda.

Rezultati su bili sljedeći:

a) u kategoriji 5. i 6. razreda                                   b) u kategoriji 7. i 8. razreda

1. Marta Vekić                                                            1. Karlo Valenčić

2. Sara Grubišić                                                           2. Melani Drenski

3. Sara Dorinko                                                            3. Nives Maričić

Učenici-finalisti primili su pohvalnice za sudjelovanje u natjecanju te dobili simbolične poklone. Pobjednicima, kao i ostalim učenicima koji su sudjelovali, ovim putem iskreno čestitamo. Učenici su pokazali iznimnu zainteresiranost za natjecanje, bodrili su jedni druge, a publika je navijala za svoje favorite.

Marija Findrik, knjižničarka