Otvaranje Dječjeg tjedna

Autor: Svjetlana Carić, 7. 10. 2014.

Svi učenici od 1. do 4. razreda i njihove učiteljice Dječji su tjedan otvorili 6.10.2014. šetnjom do centra Čačinaca, pisanjem poruka djece odraslima i izradom razrednih plakata dječjih želja.

Poruke su učenici dijelili prolaznicima šećući do Trga dr. Franje Tuđmana gdje su kredama u boji ukrasili asfalt svojim malim i velikim željama.

Plakate su ponosno pokazivali želeći da njihov glas dopre do svih mještana.

Aktivnosti su završili držeći se za ruke u krugu, pjevajući i plešući Kad si sretan i Hoki Poki.
Svi su učenici rado osmišljavali plakate u kojima su oni u središtu pažnje.  Kao „iz rukava“ sipali su poruke te shvatili da toliko toga žele reći odraslima da bi trebalo umjesto Dječjeg tjedna uvesti Dječji mjesec.

U potpunosti smo ostvarili cilj aktivnosti: dali djeci posebnu važnost stavljajući ih u centar zbivanja, osvijestili ih o svojim pravima i privukli pozornost odraslih mještana na poštivanje dječjih prava, potreba i aktivnosti s djecom.

Učiteljica Tamara Ivić

Od svih napisanih dječjih poruka odraslima, posebno su se istaknule dvije poruke: učenice Franke Zubak, 1.razred i Karmen Jarnec, 6.a razred.

Dragi roditelji,

Svojim postupcima učite svoje dijete kakvim će čovjekom postati, zato dajte sve od sebe da ga izvedete na pravi put. Pružite svojem djetetu dovoljno ljubavi i pažnje, svaki dan podijelite svoje osjećaje i probleme te ih zajedno riješite.

Karmen Jarnec, 6.a