Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva
Autor: Svjetlana Carić, 21. 2. 2020.

Učenici obilježili Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva.

Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva obilježavamo 22. 2. kao spomen na dan kada je 1483. godine tiskana prva hrvatska knjiga „Misal po zakonu rimskoga dvora“. Naša prva tiskana knjiga napisana je glagoljicom, starim hrvatskim pismom, simbolom nacionalnog identiteta.

Kako bismo obilježili taj dan i u našoj školi, učenici su pod nastavom hrvatskoga jezika igrali kvizove i igre o glagoljici i vježbali pisanje glagoljicom.

Učenici Literarne skupine jedan zid školskog hodnika ispisali su glagoljičnim slovima. Izabrali smo stih našeg pjesnika Matoša: Dok je srca, bit će i Kroacije  i glagoljicom ga ispisali na zid školskog hodnika. Na taj način skrenuli smo pozornost na važnost promicanja vrijednosti i ljepota hrvatskog glagoljičnog pisma.

Učiteljica Kristina Krolo