Pjesnička večer u Čačincima

Autor: Svjetlana Carić, 5. 12. 2018.

U organizaciji naše škole i TZO Čačinci održana 4.pjesnička večer na kojoj su sudjelovali učenici naše škole.

4. pjesnička večer održana je 30.11.2018. u Domu kulture u Čačincima. Ove godine svoje su stihove predstavili pjesnici Jasminka Stošić iz Orahovice, Natalija Bajer iz Lukača, Slavica Čizmar iz Nove Bukovice, Marija Kenjerić iz Čađavice, Ivan Jukić iz Feričanaca. Gost večeri bio je Oliver Jukić, pisac iz Slatine, dekan VŠMTI Virovitica. U opuštenom, ujedno živahnom, intervjuu s gospodinom Oliverom kojeg je vodila Andrea Prelog Vujić otkrili smo mnoge zanimljivosti iz knjiga „Sudačka nadoknada“, „Revanche“ i „Bablje ljeto“. Oliver Jukić nam je otkrio i svoje glazbeno umijeće te nam sa svojim bendom „Oliver i prijatelji“ odsvirao nekoliko pjesama.

Posebno su nas se dojmili učenici koji su svojim stihovima otkrili svoja zrela promišljanja o životu: Magadalena Jelenčić, Jelena Mečenero, Lorena Ugarković, Lana Morović, Laris Goluska, Dunja V. Krolo i Borna Župan.

Neizostavan dio čačinačkih pjesničkih večeri glazbena je pratnja neumornih Šime Milovca te sestara Ines i Tamare Prelog koji svojim talentima svaki puta oduševe i uvelike obogate sadržaj ove večeri. I ovim putem im se zahvaljujemo.

Najveća nagrada za uloženi trud u organizaciju ove večeri bili su vrlo pozitivni komentari oduševljenih sudionika i posjetitelja ove večeri, što je svakako motivacija da u istom tonu i nastavimo.

Voditeljica programa i glavna koordinatorica ove večeri je učiteljica hrvatskog jezika Andrea Prelog Vujić, a učenike je za nastup pripremala učiteljica hrvatskoga jezika Kristina Krolo.

Svjetlana Carić