8. Palačinkijada

Autor: Svjetlana Carić, 18. 4. 2018.

U sklopu obilježavanja Dana općine, u našoj školi održana osma Palačinkijada. Palčinkijadu je otvorio Mirko Mališ, načelnik općine, a ove godine pridružili su nam se posebni gosti - članovi Vijeća učenika iz OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica i gđa Sandra Jadek, poznata slastičarka iz Slatine.

Sada već tradicionalna, Palačinkijada, u našoj se školi organizira povodom obilježavanja Dana općine. Na Palačinkijadi učenici se u ekipama natječu u pripremi i pečenju palačinki, uz malu pomoć mentora. Mentori učenicima bili su učitelji naše škole i učenici 8.razreda.

Ove godine prvi put su nam se pridružili prijatelji iz OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, članovi Vijeća učenika te škole, u pratnji pedagoga Darka Samardžića i ravnateljice Larete Žubrinić. Tako se ukupno natjecalo čak 16 ekipa.

Povjerenstvo za ocjenjivanje najboljih palačinki činili su slastičarka Sandra Jadek, Ana Herceg iz TZO Čačinci, ravnateljica iz Nove Bukovice Lareta Žubrinić, učitelj Velimir Tresk, predstavnica roditelja Žana Samardžić, kuharica škole Ružica Farkaš i učenica 8. razreda Jelena Žic.

Ekipa Prijateljice, učenice 3. razreda, s mentoricom učiteljicom Tamarom Ivić, napravile su, po ocjeni povjerenstva, najbolje palačinke i osvojile 1. mjesto.

2. mjesto osvojila je ekipa Kuhače, koju su činili učenici Vijeća učenika Nova Bukovica s mentorom Darkom Samardžićem, a 3. mjesto osvojili su Cvjetići, ekipa učenika 5. razreda s mentorom Mirkom Krolom.

Također je održano natjecanje u brzom jedenju palačinki u dvije kategorije. U kategoriji predmetne nastave pobijedio je Patrik Jurenec, a u razrednoj nastavi Mislav Peček.