Kviz "Volim hrvatski"

Autor: Svjetlana Carić, 15. 3. 2018.

Dana 14. ožujka 2018.,  treći put zaredom, održali smo naš kviz „Volim hrvatski“. Kviz je nastao iz ideje za malo drugačijim oblikom obilježavanja Dana hrvatskoga jezika (11. – 17. ožujka) u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika iz 1967. godine, a osmislile su ga nastavnice hrvatskoga jezika Kristina Krolo i Andrea Prelog.

Ove su se godine hrabro natjecali učenici 7. razreda (M. Jelenčić, J. Mečenero, L. Goluska i M. Bušljeta) i 8. razreda (S. Čolić, P. Jurenec, M. Ognjenović i T. Samardžić). A sve nam je to izražajno vodila učenica Sara. Nadmetanje se odvijalo u četiri igre - Značenja riječi, Brzopotezna pitanja (iz hrvatskog jezika, ali i opće kulture), Pogodi tko sam (pogađanje imena poznatih osoba)  i  Riječi traže autora (otkrivanje autora i naziva djela na temelju pročitanih ulomaka). Publika je žustro navijala, već su se čuli i povici o želji za sudjelovanjem iduće godine, a neizvjesno je bilo do zadnje igre kada je skupina 7. razreda nadmoćno pobrala bodove i ostvarila ukupnu pobjedu.

Svi su sudionici na kraju nagrađeni prigodnim poklonima.

Učiteljica Andrea Prelog