Čačinačke dječje maškare

Autor: Svjetlana Carić, 14. 2. 2018.

Održane Čačinačke dječje maškare

Čačinačke dječje maškare

Dana 13.2.2018., u organizaciji OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci i TZO Čačinci, u Školskoj sportskoj dvorani, održane su Čačinačke dječje maškare.

Vrijedni učenici, učitelji i roditelji oduševili su trudom i kreativnošću koje su uložili u izradu ovogodišnjih kostima.

Nakon što je načelnik općine, Mirko Mališ, predao ključ Čačinaca nama maškarama, zavladalo je veselje. Maškare i posjetitelji Čačinačkih dječjih maškara mogli su uživati u zanimljivom programu.

Sve prijavljene maske, Žiriju i publici predstavile su se svojim nastupom. Bilo je tu raznih koreografija, plesova, pjesama, gimnastike i skečeva. A i maski je bilo zaista raznih: Dugmića, Fašničkog plesa, Slonića, Miniona, Čačinačke male klinike, mački, lutki, dimnjačara....

Žiri za procjenu najuspješnijih maski činile su: učiteljice Marija Katalinić i Biljana Farkaš, Ana Herceg, zamjenica direktorice TZO Čačinci, Marta Bušljeta, predsjednica Vijeća učenika i Marijana Seleši, predstavnica Vijeća roditelja. Pred ovim damama našao se vrlo složen zadatak jer su sve maske bile vrlo lijepo osmišljene i uspješno predstavljene. A, najviše sreće imali su sljedeći natjecatelji:

1. mjesto skupno: Koka i pilići (učiteljica Tatjana Maršić i 1.b r)
  2. mjesto skupno: Muffins (učiteljica Tamara Ivić i 4.r)
  3. mjesto skupno: Spužvabobeki (učiteljica Danijela Lokner i 2.r)

1. mjesto pojedinačno: Duh (S. Japundžić)

2. mjesto pojedinačno: Calimero (S. Štivić)

3. mjesto pojedinačno: Vještica (L. Ugarković)

Izvan konkurencije, maska Veseli slonići, djece iz vrtića, nagrađena je za najbrojniju masku.

Također su simbolično nagrađeni i najmlađi natjecatelji u kostimima Petra Pana, bubamare, malog rokera, male vještice, klauna i pčelice.

Djeca su se također natjecala u Plesu srca, u kojem su tri najuspješnija para nagrađena.

Iznenađenje maškara svakako je bila plesna animatorica Maša Vukovski, sjajna plesačica iz Slatine, koja je zajedno plesala s djecom i učinila ovo naše slavlje još bogatijim i veselijim. A, ni ova Maša nije došla bez svog Mede, te je i Medo uveseljavao svu djecu i svima dijelio bombone.

Maša nam je pomogla u odabiru i Najboljeg plesača i plesačice ovih maškara, što je isto bilo jedno od iznenađenja programa. Najbolji plesač je D. Stojanović, a plesačica M. Jelen. Također su i oni dobili prigodne nagrade.

Za bogate nagrade za najuspješnije natjecatelje možemo zahvaliti sponzorima koji se svake godine odazovu i svojim prilogom uveličaju ovu našu manifestaciju, a to su : frizerski saloni Danijela i S-TIM, Salon tepiha BENTOM, Pekarnice DANADO, DAVID i CROATIA, Obrt za ugostiteljstvo i usluge IVA, Obrt za ugostiteljstvo ELITA, MIMOZA trgovina, proizvodnja i usluge, ZEMONT Čačinci i Plivački klub Orahovica, također majke i bake koje su nas zasladile domaćim krafnama te Općina Čačinci koja je pokrovitelj Čačinačkih dječjih maškara.

Voditelji programa bili su učitelji Velimir Tresk i Svjetlana Carić.

Pedagoginja, Svjetlana Carić