3. pjesnička večer u Čačincima

Autor: Svjetlana Carić, 25. 11. 2017.

(foto:www.icv.hr, vg)

U Domu kulture u Čačincima, u organizaciji Osnovne škole Antuna Gustava Matoša Čačinci i Turističke zajednice općine Čačinci, održana 3. pjesnička večer.

Literarnim radovima predstavili su se učenici naše škole: Anita Krsnik, Magdalena Jelenčić, Frančeska Brajnović, Dunja Viktorija Krolo, Noa Pleša, Đenka Šumski, Lorena Ugarković, a nastupila je i naša bivša učenica, Barbara Kovačić, već svima nama poznata po svojim stihovima.

Gost večeri bio je Rajko Stilinović iz Pitomače, a svoje su stihove čitali Višnja Kajzer, Marija Turk-Kuči, Svjetlana Carić iz Slatine, Tamara Majetić, Ivan Grgurić iz Nove Jošave, Vladimir Grgurić iz Orahovice, Barbara Kovačić i Ana Prelog iz Čačinaca, Stjepan Cuković iz Paušinaca i Mario Župan iz Humljana.

Iako je ovo bila prvenstveno pjesnička večer, doživljaju umjetnosti pridonijela je izložba likovnih radova Andree Mikec, Tereze Silađi, Ivane Metić, Daniele Bušljete, Nade Prelog i Zlatka Kovača, kao i kulinarska umijeća Konflikt Show-a ili Mirka Milaka i Tomislava Pintarića koji su se pobrinuli za maštovit domjenak.

Glazbeni dio večeri i ovaj put su uveličali Nives Maričić, Ines i Tamara Prelog te Šime Milovac, neizostavni dio ove pjesničke večeri, koji svojim nesebičnim sudjelovanjem svaki puta daju veliki doprinos kako bi ova večer dosegla svoj vrhunac umjetničke vrijednosti te im na tome od srca zahvaljujemo, kao i svim sudionicima i posjetiteljima jer su prepoznali trud organizatora te najviše od svega bogatstvo talenata sakrivenih u ljudima koji nas okružuju.

Voditeljica i koordinatorica cijelog programa bila je učiteljica Andrea Prelog.