Vijeće učenika u posjeti PŠ Humljani

Autor: Svjetlana Carić, 5. 10. 2017.

Dana 4.10.2017. godine, članovi Vijeća učenika u pratnji pedagoginje Škole i župnika vlč. Nedjeljka Androša, posjetili su PŠ Humljani u Humljanima.

Posjet područnoj školi dio je planiranih aktivnosti povodom obilježavanja Dječjeg tjedna.

Područnu školu posjetili smo s ciljem upoznavanja Vijeća s učenicima i prostorom naše područne škole. Tom prigodom naš je župnik izmolio blagoslov za školu, učenika i učiteljicu.

Nakon zajedničke molitve, učenik Stjepan koji pohađa 1. razred, pokazao nam je kratki igrokaz o mački i lisici s poukom o važnosti pojedinih životnih vještina te o hvalisanju.

Učenici matične škole sudjelovali su na satu tjelesne i zdravstvene kulture zajedno s učenikom Stjepanom. Učiteljica Marija pripremila je vrlo zanimljiv i dinamičan sat u kojemu su svi učenici rado sudjelovali te jedni drugima pokazali svoje vještine.

Učenici Vijeća imali su priliku razgledati unutrašnjost škole i njene sadržaje, kao i okoliš škole, te tako usporediti uvjete rada u matičnoj i područnoj školi.

Pored ovih aktivnosti, učenici su se počastiti ukusnim domjenkom koji su za nas pripremili domaćini.

Posjet PŠ Humljani razveselio je sve učenike, goste i domaće, učenicima se svidjela zajednička suradnja.