2. pjesnička večer u Čačincima

Autor: Svjetlana Carić, 1. 12. 2016.

Održana 2.pjesnička večer u Čačincima

"Svi su ljudi pjesnici u srcu"

Drugu pjesničku večer naša je škola u suradnji s TZ Čačinci održala pred brojnim posjetiteljima u Domu kulture 24. studenoga 2016. g.

Prošlogodišnja priredba izazvala je velik interes među publikom i izvođačima te smo i ove godine nastavili u istom duhu. Ponovno smo pokušali pronaći pjesnike u svom srcu.

Anita Krsnik, Lana Morović, Lorena Ugarković, Kristina Sabo (interpretacija Magdalene Jelenčić), Helena Bolješić, Sara Dorinko  i Luka Erceg (interpretacija Sare Grubišić) pisali su o ljubavnim, misaonim i pejzažnim temama kao i Frančeska Brajnović i Barbara Kovačić.

U središnjem dijelu večeri naša je pedagoginja Svjetlana Carić predstavila svoju prvu zbirku poezije „Srce u tinti“.

I ostali su pjesnici amateri oduševili publiku svojim umotvorinama. S nama su sudjelovale i umirovljenice Ana Prelog, Marija Tetkić i Julijana Milivojević.

Također, ove su nam se godine ponovno pridružili Vladimir Grgurić, Ivan Jukić te  jedna nova sudionica - Svjetlana Cuković.

Za dobar ugođaj u glazbenom dijelu zaslužni su bili Nives Maričić, Tamara Prelog, Marin i Šime Milovac, a program je vodila učiteljica Marija Katalinić.

Andrea Prelog