Edukacija djece u području zaštite i spašavanja

Autor: Svjetlana Carić, 6. 5. 2016.

U Velikoj vijećnici Općine Čačinci održana edukacija djece u području zaštite i spašavanja

koju su proveli djelatnici Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

U Velikoj vijećnici Općine Čačinci danas je za djecu predškolske dobi i za učenike 2. i 3. razreda naše škole održana edukacija u području zaštite i spašavanja, koju su proveli djelatnici Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

Djeca su poslušala predavanje gospodina Željka Poljaka koji im je, uz gospodina Dražena Rengela, u slici i riječi prikazao i objasnio situacije u kojima mogu i moraju pozvati 112.

Djeca su educirana o opasnostima prirodnih nepogoda, opasnostima u kućanstvima ili prirodi te o tome kako postupiti ukoliko se zateknu u nekoj od njih. Također su mogli sami vježbati poziv na broj 112 i razgovor s operaterom.

Predstavljena je služba Državne uprave za zaštitu i spašavanje, njene zadaće i službenici.

Tako su se danas djeci predstavili i gospodin Igor Brkić - pripradnik HGSS-a, gospodin Siniša Ileš - predstavnik DVD-a Čačinci te gospoda Matija Pavin i Kristijan Jelenčić - djelatnici Zavoda za hitnu medicinu VPŽ.

Gospodin Igor Brkić djeci je opisao svoje dužnosti unutar službe i pokazao im neke od predmeta koji mu služe pri spašavanju. Djeca su naučili tko su alpinisti i speleolozi.

Za kraj današnje edukacije djeca su se upoznala s vozilima Hitne pomoći i s vatrogasnim vozilom, kojim su se mogli malo i provozati.

A, zašto su danas Čačincima odzvanjale sirene....pogodite sami... .