Dva ježa

Autor: Svjetlana Carić, 18. 4. 2016.

U petak, 15. travnja,  u našu je školu doputovalo Putujuće kazalište iz Osijeka. Za učenike nižih razreda i vrtićke dobi, dvije su umjetnice  izvele lutkarsku predstavu pod nazivom Dva ježa.

Riječ je o naizgled jednostavnoj, ali zapravo vrlo promišljenoj i maštovitoj  priči o dobru i zlu, o braći Dobrici i Zloćku. U ovoj se pripovijesti isprepliću kulturne i moralne vrijednosti kao što su dobrota, plemenitost i ljubav prema bližnjima. Predstava promiče i ono na što se često trebamo spomenuti, kako djeca, tako i mi odrasli.

Naučiti praštati važna je poruka u današnjem vremenu.

Vjerujemo kako su učenici usvojili ovu poruku. U konačnici, oni su svojim sudjelovanja u predstavi to i pokazali. Zabavna, interaktivna i poučna – predstava je kakvu bi svaka škola poželjela organizirati za svoje učenike.

Ljepota kazališnog uprizorenja i dječja ljubav prema glumi, dovoljan je motiv za poželjeti još ovakvih predstava. I ne samo to, one su dodatno nadahnuće učiteljima za ostvarivanjem scenskog nastupa s našim najmlađima.

Učiteljica Marija Katalinić