Predavanje za roditelje i učitelje povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti

Autor: Svjetlana Carić, 14. 12. 2015.

(foto: Vladimir Grgurić)

Kako se ovaj mjesec obilježava Mjesec borbe protiv ovisnosti, 10. prosinca u našoj školi održana su zanimljiva predavanja za roditelje naših učenika i učitelje, na temu prevencije ovisnosti o alkoholu te o roditeljstvu. Veliko hvala našem velečasnom Ivici Razumoviću koji se odazvao na suradnju sa školom vezano uz školski preventivni program, te pozvao predavače koji su srdačno prihvatili poziv. Predavači koje smo ugostili bili su dr.med. Marija Turk-Kuči, specijalista opće medicine u mirovini i Višnja Kajzer, viša medicinska sestra koje su nas uputile u sredstva ovisnosti o alkoholu i na njihova djelovanja i posljedice. Profesorica psihologije Ksenija Vujanović-Juras održala je poučno i zanimljivo predavanje o roditeljstvu te podjelila s nama iskustva koja je doživjela kroz svoj dugogodišnji rad.

Nadamo se da su roditelji naučili nešto  novo i uživali u poučnim predavanjima.