Dan za pričanje priča

Autor: Svjetlana Carić, 7. 10. 2015.

Utorak je bio dan za pričanje priča!

Nastavljamo s veseljem za Dječji tjedan!

Utorak nam je bio dan za pričanje priča i bajki. Pedagoginja Svjetlana Carić učenike je malo vratila u prošlost i pokazala im kako su se nekada gledale bajke. Onda kada nije bilo laptopa, projektora i raznih kanala, onda kada je živa riječ naših majki, baka, susjeda, oživljavala razne likove iz bajki i njihove dogodovštine. Na vrlo starom dijaprojektoru pedagoginja je prikazala isto tako stare priče s kojima se učenici još nisu susreli. Tako smo čuli sve o radoznaloj vjeverici, mudroj sovi, o nestašnom psiću i razboritoj mački i na njihovom primjeru dobili mnoštvo korisnih savjeta.

One najvažnije ćemo podijeliti s vama:

"Uvijek treba slušati mudru sovu! (tj.odraslu i mudru osobu kao što je roditelj ili učitelj!)"

"Ne obaziri se na nagovaranja!"

"Nije ti prijatelj onaj koji te nagovara na nešto loše!"

"Ne igraj se sa šibicama!"

"Ne diraj nepoznate predmete!"

"Ne pali vatru u šumi!"

"Ne ostavljaj smeće u šumi, onečišćavaš šumu i životinje se mogu ozlijediti"

"Sapun se ne jede! Kao ni mnoštvo stvari koje su umjetne i nisu zdrave!"

"Treba održavat osobnu higijenu!"

Neke od njih su učenici ilustrirali i napisali te se možete sami uvjeriti. Svi učenici bili su oduševljeni ovim načinom gledanja bajki i vrlo su pažljivo slušali priče.