Posjet gradu Zagrebu

Autor: Hana Tepeš, 26. 5. 2015.

Učenici 3. i 4. razreda naše škole te PŠ Humljani 20. svibnja bili su na jednodnevnom izletu u Zagrebu

"Iako je polazak bio u ranim jutarnjim satima, to našim učenicima nije nimalo umanjilo veselje i radoznalost zbog upoznavanja i razgledavanja glavnog grada naše domovine. Uzbuđenje je počelo već ulaskom u autobus i pjevanjem navijačkih pjesama upućenih našim slavnim nogometašima, a trajalo je sve do povratka kući.

Posebne pohvale upućujemo vodiču Ivanu koji nam je već pri ulasku u grad i u panoramskoj vožnji gradom objašnjavao i dočaravao sve što smo vidjeli. Tako smo saznali puno važnih povijesnih podataka o gradu Zagrebu.

Pri dolasku u grad šetali smo Trgom bana Josipa Jelačića, vidjeli smo maketu grada, bili smo u samoj vrevi događaja proslave mature tamošnjih maturanata, šetali smo tržnicom Dolac, a u podne smo bili na pravom mjestu u pravo vrijeme – ispod Gričkog topa. Naravno da to nije sve - bili smo mi i na televiziji i to na javnoj televiziji, našem HRT-u te smo prvi iz naše škole posjetili Hrvatski školski muzej. Bili smo i u Saboru gdje smo imali priliku prisustvovati sjednici, vidjeli smo i stadion Dinama, a šećer na kraju bio je odlazak u zoološki vrt.

Svagdje smo svašta saznali, ali nećemo vam sve otkriti jer je nama bilo prekrasno i sve bismo još jednom ponovili. A vama, dragi čitatelji, otkrili smo samo mali dio kako bismo pobudili vašu znatiželju za odlazak i upoznavanje našeg prelijepog glavnog grada, Zagreba."

Danijela Lokner, učiteljica 3. razreda