Lino višebojac u našoj školi!

Autor: Hana Tepeš, 27. 2. 2015.

Jučer se u našoj školi održao pravi spektakt - Lino višebojac, jedna od najvećih dječjih sportskih manifestacija u Hrvatskoj!

Naša škola 26. veljače imala je čast biti domaćinom manifestacije Lino višebojac kojoj je cilj osnovnoškolce diljem Hrvatske upoznati s pravim sportskim i ljudskim vrijednostima. Ovaj projekt pod vrhunskom organizacijom Podravke u potpunosti je uspio u našoj školi budući da su učenici pokazali pravi pobjednički mentalitet, navijački duh te umjetnički i sportski talent.

O dolasku Lino višebojca u našu školu izvijestila nas je naša novinarka Marija Mečenero, učenica 8.b razreda:

„Dana 26.2.2015. u našoj školi održala se manifestacija Lino višebojac. Učenici su već početkom drugog mjeseca počeli marljivo pripremati i izrađivati transparente i navijačke rekvizite, uređivati školu, osmišljavati navijačke odore, uvježbavati Lino himnu, dok je nastavik tjelesnog Ivica Perković vježbao s učenicima i pripremao ih za natjecanje. Zadnji tjedan radilo se punom parom, školu je potpuno zahvatila Lino „groznica“, tako da su učenici, učitelji, stručni suradnici te ostalo osoblje škole nestrpljivo iščekivali dolazak Lina, što smo napokon i dočekali!

Gromoglasno navijanje zaorilo se dvoranom naše škole kada je program otvorio voditelj Roberto Anić i predstavio nam gostujuće sportske zvijezde - Dunju Novalić, Ivanu Babić i Vladimira Krstića. Kasnije smo svi zapjevali himnu Lino višebojca, nakon čega je započeo kratak umjetnički program u kojem su se predstavile Finoline, učenice prvog razreda plešući uz pjesmu Tik Tok, zatim Linete, učenice sedmog razreda koje su plesale uz himnu Lina višebojca, a nakon toga učenica osmog razreda Nives Maričić otpjevala je pjesmu grupe Queen We Are The Champions i sve prisutne ostavila bez daha. Na završetku programa učenica 6.b razreda Barbara Kovačić pročitala je svoju pjesmu Svijet po mom koja je pobijedila na istoimenom školskom literarnom natječaju.

Nakon toga započelo je natjecanje. Voditelj je prvo predstavio učenike koji su se zatim natjecali u pet samostalnih disciplina (košarka, nogomet, rukomet, skok u dalj i trčanje oko štafeta) te četiri zajedničke (skakanje u vrećama, potezanje užeta, vođenje lopte oko štafete i trčanje oko štafete). U zajedničkim disciplinama borili su se osmi i peti razred protiv sedmog i šestog, dok je u samostalnim svaki natjecatelj skupljao bodove u kategoriji svog razreda. Nakon njih došli su učenici razredne nastave koji su se natjecali samo u zajedničkim disciplinama, i to drugi i treći protiv prvog i četvrtog razreda, koji su pobijedili.

Na kraju natjecanja slijedilo je proglašenje pobjednika. U ženskoj kategoriji pobijedila je učenica 6.b razreda Terezija Som s osvojenih 130 bodova, a u muškoj pobjedu je odnio također učenik 6.b Tin Jusup osvojivši 170 bodova, čime je ostvario jedan od tri najbolja rezultata u sveukupnom natjecanju Lino višebojca.

Organizatori su nagradili i najbolje navijače. Pobjedu za najbolju masku odnio je drugi razred te Lino roboti iz 5. razreda, za najbolji transparent (Kad se sa sedmašima kuha, kuha se pobjednička juha) nagrađen je sedmi razred, dok je najglasnija navijačka skupina bila ona osmog razreda. Učenica Nives Maričić pozvana je na nastup na finalu Lino višebojca.

Nadamo se da su naši učitelji i roditelji ponosni nama jer smo se svi trudili i dali sve od sebe da se ovaj događaj, koji se događa samo jednom, zapamti.“

Svi se možemo složiti da je OŠ Antuna Gustava Matoša ponosna na svoje učenike i da će se još dugo u Čačincima pamtiti Lino višebojac. Rijetki su ovakvi vrhunski organizirani i pripremljeni projekti, koji djeluju pozitivno i motivacijski na učenike, ali i na učitelje, stručne suradnike, osoblje škole te čitavu lokalnu zajednicu. Nismo samo mi oduševljeni Linom, i on je oduševljen nama, stoga smo za organizaciju ovog događaja osvojili tri desetke i tri zvjezdice, što nas svrstava među najbolje ocjenjenje škole domaćine u dosadašnjih devet sezona Lino višebojca! Naši navijači pozvani su na sudjelovanje na finalu Lino višebojca u petome mjesecu, gdje će gromoglasno bodriti Tereziju, Tina i Nives, tako da naša Lino priča još nije završena…

Svijet po mom

Da je svijet po mom,

bio bi po kroju moje haljine.

A ta bi se ista haljina

svake subote na balu vrtjela.

Ispred vrata čekao bi me šareni cvijet

koji bi me pozvao na ples.

Umjesto vike i galame,

vrtjele bi se pjesme stare.

Kada bih nokte lakirala,

desna ruka ne bi uvijek stradala.

Na kraju moje ulice bili bi bazeni od čokolade,

kokoši bi snijele jaja od marmelade.

Bolesni bi se svojoj bolesti smijali

i svoj nos maramicom zdravlja brisali.

Potoci bi se u smijeh pretvorili,

svi bi na trgu plesali.

Ne bi bilo onih koji bi u čudu gledali.

Barbara Kovačić, 6. b