Lektira kroz igrokaz i slikovnicu

Autor: Hana Tepeš, 17. 11. 2014.

Prvašići su lektiru Crvenkapica obradili na nov i zanimljiv način - igrokazom i slikovnicom, o čemu nam piše učenica Martina Čilag

Učenici prvog razreda našim su vrtićancima izveli lutkarski igrokaz pod nazivom Crvenkapica. Marljivo su uvježbavali kako bi što bolje odglumili. Na kraju predstave dobili su veliki pljesak vrtićanaca kojima osmijeh nije silazio s lica, bili su ponosni što su učenici samo za njih izveli predstavu. Odgajateljice u vrtiću pohvalile su učenike te ih pozvale da se češće dođu družiti s njima.

Martina Čilag, 8.b

U prvom smo razredu pročitali lektiru Crvenkapica, nakon čega smo se družili s likovima iz istoimene bajke. Kroz skupni smo rad bolje upoznali likove i njihove namjere.

Povodom Međunarodnog dana knjige izradili smo razrednu slikovnicu Crvenkapica na koju smo veoma ponosni.  Iz medijske smo kulture, nakon gledanja crtanog filma, uvježbali lutkarski igrokaz Crvenkapica koji smo prikazali djeci u vrtiću. Dječica su igrokazom bila oduševljena i odmah su naručila drugi.

Učenicima se svidio ovakav pristup lektirnom djelu te su rekli da s nestrpljenjem čekaju sljedeću lektiru, a kako izgleda slikovnica možete vidjeti u prilogu.

Učiteljica Tamara Ivić