Aktivnosti prvašića

Autor: Hana Tepeš, 12. 11. 2014.

Učiteljica Tamara Ivić obavijestila nas je o dosadašnjim aktivnostima naših prvašića.

Prvašići upoznaju djelatnike škole

Nas prvašiće učiteljica Tamara Ivić povela je u obilazak škole s ciljem upoznavanja prostorija škole, djelatnika i njihovih zanimanja.

Pošli smo od zbornice i vidjeli razne dnevnike te ih držali pod rukom kao budući učitelji.

U uredu ravnateljice svi smo htjeli sjesti na njezinu fotelju, ali kad nam ispričala što je sve njezin posao, fotelja nam je postala prevruća.

U uredu pedagoginje ispričali smo joj kako nam se sviđa u školi.

Sljedeća je stanica bio ured računovotkinje kod koje nas je uplašilo brdo registratora s papirima, pa smo otišli do ureda tajnice. Ona nam je pokazala kako se kopira.

Prostorija s mnoštvom knjiga, od časopisa do enciklopedija bila je knjižnica. Tu smo prelistavali razne slikovnice.

Posjetili smo kuhinju i vidjeli puno veće peći i više posuđa nego kod kuće te zaključili da nije lako pripremiti tako puno obroka.

Na povratku smo sreli domara koji nam je pokazao alate kojima se služi dok vrši razne popravke i održava školsko dvorište.

Čistačica nam je pokazala razna sredstva za čišćenje i usisavač kojima se služi kako bi nam škola bila savršeno čista.

Naš „izlet“ po školi bio je zanimljiv i zaključili smo da i mi svojim ponašanjem i učenjem možemo pridonijeti da nam svima bude još ljepše.

Jabuka party u prvom razredu

Obilježili smo i Dan jabuka različitim zanimljivim aktivnostima – naučili smo pisati veliko i malo tiskano slovo J, j – kao jabuka, pjevali smo i recitirali pjesme s temom jabuka i analizirali ih, prepisivali smo rečenicu o jabuci pazeći na pravilan izgled slova i smještanje u crtovlje, čitali smo riječi zasićene glasom j, a potom pogađali predmete koji počinju glasom j, brojali smo skupove jabuka i broj pisali znamenkom, rješavali labirint u kojem crv treba doći s dna jabuke do peteljke, sortirali smo jabuke po bojama, zatim ih brojali i prikazivali u tablici, stavljali smo jabuke u različite položaje u odnosu na geometrijska tijela, temperama smo bojili polovine jabuka i otiskivali ih na papir, igrali smo štafetne igre s jabukama, a na kraju smo jeli ukusnu štrudlu s jabukama!

Posjet pekari David

Tijekom obilježavanja Dana kruha posjetili smo pekaru David. Želja nam je bila u stvarnosti upoznati proces nastanka kruha i peciva iz brašna, vode, germe i soli. Domaćini su nas vrlo ljubazno primili i pokazali nam skladište brašna, peći u kojima se peče kruh, police s kruhom i pecivima, veliku „mješalicu“ koja miješa tijesto, stroj koji razvlači tijesto za croissants, stroj koji pomaže pri punjenju muffina, posude u kojima se peku lepinje, tijesta za pizzu koje čekaju valjanje i dovršavanje i  još mnogo toga. Gospođa Jozefina strpljivo je odgovarala na sva naša pitanja i nastojala nam sve pokazati i objasniti. Nakon obilaska pekare u kojoj nam je bilo veoma vruće, počastili su nas sokom i pizzama koje su se u tren pojele.

Učenici 1. razreda i učiteljica Tamara Ivić