Obilježavanje Europskog dana jezika

Autor: Svjetlana Carić, 26. 9. 2014.

Učenici

Osnovne škole Antuna Gustava Matoša Čačinci

obilježili su Europski dan jezika.

Učenici Osnovne škole Antuna Gustava Matoša Čačinci obilježili su Europski dan jezika sudjelujući na radionici koju je organizirala učiteljica engleskoga jezika Sanja Cingel.

Istraživačkim radom učenici su proučili utjecaj različitih europskih jezika na hrvatski jezik. Na početku radionice prepoznali su tuđice i posuđenice u hrvatskome jeziku te je svaki učenik odabrao jednu ili dvije riječi koju želi istražiti. Sljedeći je zadatak bio pronaći izvorni oblik izabrane riječi u jeziku iz kojeg potječe, njezino značenje te primjere rečenica u kojima se javlja ta riječ.

A u holu škole postavljeni su panoi s temom English words in Croatian koje su izradili učenici 5.razreda s učiteljicom engleskog jezika Biljanom Farkaš. Korištena je kratica E.D.L. (European Day of Languages) gdje je svako slovo izrađeno od krugova u kojima su upisane engleske riječi koje su postale dio svakodnevnog govora u hrvatskom jeziku. Pojedini krugovi ostali su prazni kako bi ostali učenici i nastavnici mogli nadopuniti engleskim riječima koje često upotrebljavaju u svom svakodnevnom govoru.

Fotografije snimile: Marija Mečenero i Martina Čilag, 8.b