Igre na „moderan“ i „klasičan“ način

Autor: Svjetlana Carić, 22. 9. 2014.

U duhu obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana, učiteljica 3.razreda svojim je učenicima važnost bavljenja sportom i boravak na svježem zraku približila na jedan vrlo jednostavan način.

„U učionici informatike najprije smo naučili kako se možemo spojiti na internet. Nakon toga učenici su pokrenuli jednu od sportskih igrica koje su ih najviše zanimale (košarka, nogomet, skijanje).

Poslije jednog školskog sata igrica na računalu, izašli smo na sportske terene škole i odigrali jednu utakmicu nogometa (dječaci) i graničara (djevojčice) i malo se podružili.

U razredu je na satu hrvatskog jezika pokrenuta rasprava. Jedna je skupina učenika zagovarala igre na računalu, dok je duga bila protiv te vrste igara. Prednosti jednih i drugih igara koje su iznosile ove dvije grupe bile su:

Prednosti igara na računalu:

-          Ne smetaju vremenski uvjeti

-          Mogu igrati po mraku

-          Veliki izbor igrica

-          Ne umaraju se i ne znoje

Prednosti sportskih igara:

-          Gibanje je važno za zdravlje, za rast i razvoj mišića

-          Stječeš nova prijateljstva

-          Boraviš na čistom zraku

-          Ne trošiš struju ni internet

-          Ne kvariš oči

-          Možeš putovati

Na kraju, učenici su se ipak usuglasili da „klasične“ igre imaju puno više prednosti te da bi se što više trebali igrati na svježem zraku i družiti zajedno.“

Učiteljica Danijela Lokner i učenici 3.razreda