Hrvatski olimpijski dan

Autor: Svjetlana Carić, 12. 9. 2014.

Dana 10.9. obilježili smo Hrvatski olimpijski dan.

Uvodno, učenici su pogledali prezentaciju učenica Marije Mečenero i Martine Čilag o Olimpijskim igrama.

Nakon prezentacije učenici od 5. do 8. razreda su zajedno sa svojim učiteljima krenuli prema ŠRC-u Rupa NK Mladost, gdje se održao KROS za učenike pod vodstvom učitelja Ivice Perkovića. Učenici su se natjecali u 2 kategorije, a najbrži su bili: 5.razred – Mario Milosavljević, 6.razred-Manuel Štefok, 7.razred-Antonio Ognjenović, 8.razred-Andrej Tomić. Čestitamo im na spretnosti i brzini!

Dan smo iskoristili i za svečanu podjelu prometnih iskaznica za učenike koji su osposobljeni za Školske prometne jedinice (Larisa Šokac, Lorena Samardžić, Vanesa Jurenec, Luka Bolješić, Melani Drenski, Borna Žic, Magdalena Vorih, Mateo Stanković). Svečanu podjelu izvršili su načelnik PP Orahovica, Miroslav Babića, policijska službenica za prometnu preventivu PU VPŽ Anita Relić i Marina Bartolović, policijska službenica za prometnu preventivu PP Orahovica.

Olimpijski dan završili smo odbojkaškom utakmicom Učitelji VS. Učiteljice. Rezultat utakmice ćemo ovaj put zadržati za sebe. :-)

Učenici i učiteljice razredne nastave imali su niz sportskih aktivnosti na sportskim terenima škole, a svojim su kreativnim crtežima razveselili dvorište škole.

Zanimljivost koju ćemo izdvojiti je radionica i debata učiteljice Danijele Lokner i 3.razreda. U informatičkoj učionici odigrali su računalne igrice pa su odigrali i nekoliko igara na svježem zraku, te su u kasnijoj debati učenici argumentirali koji su načini igranja i provođenja slobodnog vremena za njih zdraviji i korisniji. Više o debati moći ćete pročitati u sljedećem članku.