Pazi, s kim se dopisuješ!

Autor: Svjetlana Carić, 11. 3. 2014.

Pogledajte video učenika

5. b razreda

"Pazi, s kim se dopisuješ!"

Pazi, s kim se dopisuješ!  video je koji su snimili učenici 5.b razreda OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci. Vide je nastao nakon Dana sigurnijeg interneta kada su učenici na radionici u sklopu sata informatike učili o svim opasnostima nesigurnog korištenja interneta.

Ovim videom učenici 5.b razreda sudjelovali su u izložbi multimedijskih učeničkih radova te se na taj način aktivno uključili u nacionalnu kampanju „Sigurniji Internet za djecu i mlade“.

Svojim su radom učenici htjeli upozoriti svoje vršnjake na opasnost dopisivanja s nepoznatim osobama, tj. s osobama koje ne poznajemo uživo, već samo online. Naglasak je na opasnosti koje mogu proizaći iz susreta s nepoznatom osobom i na važnost toga kako uvijek trebaju nekome reći o tome s kime se dopisuju ili se žele susresti s takvom osobom.

Ovaj video govori o dječaku Danijelu koji priča prijateljima u razredu o tome kako se dopisuje s jednom djevojčicom te kako s njom dogovara sastanak. Ostalima u razredu to je bilo sumnjivo pa su odlučili preduhitriti Danijela, promijeniti mjesto sastanka i prije njega se naći s djevojčicom.

Međutim, na mjestu sastanka nije čekala djevojčica već odrastao i opasan čovjek. Pozvali su policiju koja je zajedno s domišljatim petašima dovela do sretnog završetka.

Zato vam svi zajedno poručujemo: Pazite, s kim se dopisujete!