Međunarodni dan štednje

Autor: Svjetlana Carić, 8. 11. 2013.

Učenici razredne nastave obilježili

Međunarodni dan štednje.

Pripreme su počele još prošli tjedan. Učenici 1. i 2.razreda bili su uzbuđeni što će posjetiti banke u Čačincima i moći vidjeti što se događa iza pulta. Užurbano su crtali najljepše kasice i radili plakate koje će pokloniti tetama koje tamo rade.

U utorak, 5.11. dan je započeo s kišom. Zabrinuto smo gledali u nebo. Kiša se smirila pa je šetnja bila ugodna. U prostor banke ušlo je 40-tak učenika 1. i 2.razreda s učiteljicama i napravila gužvu.

Gdje se drže novci? Kako radi aparat za brojanje novaca? Koju školu moraju završiti da bi radili u banci? Što se dogodi kad se pogriješi u brojanju novaca? I još mnogo toga zanimalo je naše učenike.

Djelatnice banke strpljivo su odgovarale. Počastile su učenike svojim časopisima, balonima i bombonima.

Na povratku u školu, uhvatila nas je kiša! Nismo se otopili! Još smo cijeli sat razgovarali o velikom doživljaju, ali i o tome da novac nije mjerilo čovjeka te da su svi ljudi jednako vrijedni bez obzira imali puno novaca ili ne.

Svi oni koji još nemaju štednju zamolit će roditelje da im otvore račun, jer budućnost je već sutra i mnoge će se želje htjeti ostvariti.

Učiteljica: Tatjana Maršić