Projekt UNICEF-a ŠKOLE ZA AFRIKU za svako dijete obrazovanje

Autor: Svjetlana Carić, 8. 6. 2022.

Projekt UNICEF-a ŠKOLE ZA AFRIKU za svako dijete obrazovanje

Naša škola je i ove godine sudjelovala u projektu UNICEF-a Škole za Afriku. U programu sudjeluju gotove sve škole u Hrvatskoj. Naša škola sudjeluje desetak godina. Zahvaljujući programu Škola za Afriku do sad je prikupljeno 300 milijuna američkih dolara te je 30 milijuna djece u Africi dobilo priliku za školovanje.

Ove godine pomažemo Republici Madagaskar. U Madagaskaru se ne školuje čak 905 000 djece! Ostvariti sve potrebne promjene za djecu Madagaskara nije lagan zadatak. Stoga je UNICEF iznimno ponosan na svoje partnere, poput nas, koji dijele zabrinutost za djecu Madagaskara.

Stoga smo ove godine prikupili 1.600,00 kuna.

Zahvaljujem svim učenicima koji su sudjelovali u ovoj humanoj akciji Škole za Afriku.

Mirko Krolo, školski koordinator projekta Škole za Afriku