Valentinovo u 2. razredu

Autor: Svjetlana Carić, 14. 2. 2022.

Učenici 2. razreda obilježili Valentinovo raznim zanimljivim aktivnostima.

Povodom Valentinova učenici 2. razreda govorili su o tome što je za njih LJUBAV.  Objašnjavali nabrajali smo i objašnjavali primjere i načine na koje pokazujemo ljubav prema nekome (npr. zagrljajem, lijepom riječju, spremanjem stvari s klupe...). Isto tako, zaključili smo kako postoje razne ljubavi, kao npr. majčinska - roditeljska ljubav ili sestrinska/bratska ljubav...
Nakon razgovora obradili smo pjesmu "Ah, ta ljubav" koju je napisao Tito Bilopavlović u kojoj smo spoznali na koji način je dječak iskazivao svoju ljubav prema djevojčici Anici. Zatim smo nacrtali jedan par i u srcima napisali tri stvari koje činimo za onoga koga volimo.
Na satu razrednika pogledali smo isječak iz filma Frozen i zaključili kako je ljubav prema sestri otopila snijeg i led kojim je bio zaleđen njihov rodni grad. Čitali smo ljubavne citate koje smo prethodno istražili na Googlu te izradili i ukrasili cvjetove - srca koje ćemo pokloniti dragim osobama u znak ljubavi prema njima.
Saznali smo da obilježavanje Valentinova seže daleko u povijest, u vrijeme staroga Rima kada je na vlasti bio car Klaudije II.

Učiteljica Danijela Lokner