Vukovar u srcima učenika 2. razreda

Autor: Svjetlana Carić, 18. 11. 2021.

Učenici 2. razreda prigodnim aktivnostima obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Stoji grad

Na satu Hrvatskoga jezika obradili smo pisano slovo V, kao Vukovar, te pjesmu R. Zvrke "Dom", a analizom pjesme zaključili da je lijepo putovati, upoznavati nova mjesta, gradove i države, ali da je najljepše vratiti se u okrilje svoga doma. Učenici 2. razreda rekli su da je dom tamo gdje su naši roditelji, obitelj. Naveli smo izreke vezane za dom:
"Svuda pođi, kući dođi"
"Dome, slatki dome"
te ih objašnjavali na vlastitim primjerima.
Prisjetili smo se grada Vukovara, stradalog doma svih Vukovaraca i u spomen izradili likovne radove s motivom vukovarskog vodotornja, a na kraju smo poslušali pjesmu Hrvoja Hegedušića - Stoji grad, posvećenu gradu Vukovaru.

I u mom srcu Vukovar svijetli!

Učenici 2.r. i učiteljica Danijela Lokner