Čuvari blaga čuvaju običaje

Autor: Svjetlana Carić, 7. 10. 2021.

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna te Dana kruha, dana zahvalnosti za plodove zemlje učenici 2. razreda s učiteljicom Danijelom Lokner posjetili su Turističku zajednicu općine Čačinci i susreli se s umirovljenicima u Domu kulture u Čačincima.

U sklopu izvannastavne aktivnosti pod nazivom Čuvari blaga učenici 2. razreda s učiteljicom Danijelom Lokner posjetili su Turističku zajednicu općine Čačinci i susreli se s umirovljenicima u Domu kulture u Čačincima.

Jedan od ciljeva izvannastavne aktivnosti Čuvari blaga je čuvanje običaja našeg mjesta te je ovaj susret planiran u sklopu obilježavanja Dana kruha, dana zahvalnosti za plodove zemlje, kojima se posvetimo kroz mjesec listopad. Kako se ovi dani unazad nekoliko godina obilježavaju i u mjestu pod manifestacijom „Za bakinim stolom“ na kojoj sudjeluju naši učenici, direktorica TZO Ana Marunica pokazala je učenicima prezentaciju o toj manifestaciji.

U Hrvatskom domu kulture dočekalo nas je nekoliko članova umirovljenika s bogato pripremljenim stolom plodova, kolača i društvenih igara koje su predstavili našim učenicima upoznajući ih tako sa starim običajima. Cilj je kod učenika osvijestiti važnost čuvanja tradicije, pokazati bogatstva običaja našeg mjesta, naučiti ih da budu zahvalni majci Zemlji i predstaviti  manifestacije u školi i mjestu. Već ranije smo učili i počeli se pripremati za obilježavanje u školi, a na ovaj način su osim proslave u školi učenici mogli vidjeti kako se Dani kruha, dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju u našem mjestu.

Zahvaljujemo se svima na gostoprimstvu i  obećavamo kako ćemo čuvati naše običaje. Posebno zahvaljujemo našim dragim umirovljenicima za koje, za sljedeći susret, pripremamo malo moderno iznenađenje.

Učenici 2. razreda s učiteljicom Danijelom Lokner