Projekt: "Me, myself & I" ili "Ja i sva moja lica"
Autor: Svjetlana Carić, 1. 10. 2020.

S veseljem vas obavještavamo da je naša škola uključena u međunarodni eTwinning projekt "Me, Myself & I" ("Ja i sva moja lica").

Projekt će u našoj školi provoditi pedagoginja Svjetlana Carić, zajedno s učenicma 7. razreda i razrednikom Vjekoslavom Palatinušem.

Ovaj projekt pokrenut je s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. Projektne aktivnosti osmisli su psihologinja Marija Jurić iz Osnovne škole Drenje i učitelj informatike Goran Podunavac iz Osnovne škole Popovac, a preko 100 učitelja iz osam europskih država (Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Finske, Italije, Rumunjske, Slovačke, Srbije i Turske) sudjelovat će u projektu sa svojim učenicima.

Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocija i emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici. Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz različite aktivnosti te će imati priliku surađivati s učenicima iz drugih škola.

Projekt će trajati do lipnja 2021. godine kada će završnom videokonferencijom biti predstavljeni rezultati projekta.

Svjetlana Carić