Obavijest za roditelje učenika od prvog do četvrtog razreda
Autor: Kristina Krmpotić, 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

Hrvatski zavod za javno zdravstvo  danas je objavio nove upute koje se odnose na učenike razredne nastave te rad s djecom koja imaju pomoćnike u nastavi.

Pročitajte i proučite Upute HZJZ !

Prema uputama se preporučuje sljedeće:

• roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19

• roditelji ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Znači, ako je dijete zdravo, može pohađati nastavu uz navedene mjere opreza.

Odluku donosi roditelj.

Radi uključivanja djeteta u ustanovu vezano uz ove upute nije potrebna izjava roditelja.

Molimo Vas da obavijestite učiteljicu svoga djeteta najkasnije do sutra do 10,00 sati hoće li vaše dijete od ponedjeljka 25. svibnja doći u školu, a radi daljnje organizacije rada škole te prijevoza učenika putnika.

Kristina Krmpotić

ravnateljica